Městská knihovna Jindřichův Hradec

Hlavní stránka > Najdete u nás > Najdete u nás úterý 22. srpna 2017  

[ Nabídka ]
Aktuality - dětské oddělení

                                                                      NAJDETE U NÁS...
Přístup k síti Internet s možností tištěných výstupů
V obou dětských odděleních je přístupný veřejný Internet, který je pro registrované uživatele zdarma. Zájemci mladší 15 let mají právo pracovat s počítačem nepřetržitě 30 minut. Tuto dobu lze po dohodě s knihovníkem prodloužit, nečeká-li však na uvolnění počítače další zájemce.
Internet je skvělé místo poznávání všeho možného, chatování s lidmi z celého světa, nalézání nových přátel a skvělé zábavy. Přesto buďte opatrní - můžete dost riskovat, pokud nedodržíte některá prostá pravidla.

Zajímavé webové odkazy pro menší děti:

 • www.alik.cz - dětský informační webík plný soutěží, her a pozvánek na zajímavá místa
 • www.detskyweb.cz - portál patřící všem klukům a holkám, kteří si chtějí hrát, seznámit se s novými kamarády nebo si zasoutěžit
 • www.jablko.cz - o škole, vzdělávání a efektivním učení
 • www.rozhlas.cz/deti/portal - pohádky, písničky, zábavné soutěže a veselé povídání
 • http://www.detsky-web.cz/ - unikátní web pro děti pyšnící se rozsáhlou nabídkou aktivit
 • http://www.detsky.net/ - portál plný her, pohádek, písniček a videoklipů

Zajímavé webové odkazy pro větší děti:
Deskové, společenské a karetní hry
Počítačové hry jsou prima, ale zábavu a poučení zažijete i s klasickými společenskými hrami. Našim registrovaným čtenářům na oddělení pro děti a mládež v hlavní budově jich hned několik nabízíme. Přiďte do knihovny a pobavte se s kamarády.

Jaké hry v knihovně najdete:

 • 66 klasických her - Dáma; Mlýn; Žebříky; Skat; Podváděn; Člověče, nezlob se; Kostky; Vlk a ovečky...
 • Osadníci z Katanu - Přenesli jste se do doby objevitelských cest. Vaše lodě po dlouhé cestě dorazily k neznámému pobřeží. Na něm se však vyloďují i další námořníci. Zakládáte osady a budujete civilizovanou krajinu. Hospodaření je založeno na výměnném obchodě. Vyměňují se suroviny i zemědělské produkty. Zakládáte vesnice a města na strategických místech, snažíte se výhodně obchodovat. Je potřeba jednat promyšleně. Cílem je vybudovat nejsilnější oblast.
 • Dominion - Karetní hra pro 2 až 4 hráče. Stojíte na počátku budování své vlastní říše a nemáte nic než trochu peněz a malé pozemky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše vzkvétá zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vztyčením trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, a tak je třeba rozšířit svoji říši co nejrychleji.
 • Párty alias Velká sázka - Ve Velké sázce si budete moci vsadit na spoluhráče z týmu soupeřů, že nedokáže splnit určitý úkol. Slovní úkoly procvičí vaši slovní zásobu a paměť, kreativní zase otestují tvůrčího ducha. Díky pohybovým úkolům rozhýbete doslova celé tělo a tím i bránice všech spoluhráčů.
 • Ubongo - Hra ve svižném tempu s vyváženým poměrem rychlosti a strategie. V samotném nitru černé Afriky jsou ukryty diamanty nedozírné ceny. Jen šamani místního kmene vědí, jak se k nim dostat. Podaří-li se Vám vyřešit hlavolamy, cesta k pokladům se otevře.
 • V kostce! Svět - Chcete poznat různé země světa? V této hře z řady V kostce! se s pomocí 71 karet s obrázky různých zemí světa dozvíte vždy to nejzajímavější z každé země.
 • Zlaté Česko - Jak dobře vlastně znáte Českou republiku? V této vědomostní hře najdete mnoho zajímavých otázek týkajících se České republiky a jejích obyvatel. Otázky jsou rozděleny do 6 okruhů: osobnosti, kultura, ze školních lavic, vlastivěda, česká NEJ a různé.
Hudební CD a audioknihy v hudebním oddělení
Děti do 15 let s řádnou registrací si smí půjčovat CD v hudebním oddělení, které je umístěno ve stejném podlaží jako dětské oddělení. Budete-li CD včas a v pořádku vracet, dodržovat provozní řád hudebního oddělení, pak je pro vás tato služba zcela zdarma.

Výpůjční podmínky hudebního oddělení:

 • Čtenář si může půjčit nejvíce 10 zvukových nosičů.
 • Výpůjční doba je stanovena na 2 týdny.
 • Po překročení výpůjční doby hradí čtenář automaticky sankční poplatek (20,- Kč za každý započatý týden/1ks)
Přijďte k nám třeba pro bezva audio pohádky nebo populární hudbuDětské časopisy
Vedle knih si u nás můžete půjčit i zábavné či naučné časopisy. Naleznete v nich zajímavé čtení, zábavu, hry i poučení. Nabídka je opravdu pestrá...

Časopisy pro menší děti:

 • Čtyřlístek - Oblíbený komiksový časopis pro děti všeho věku. Osahuje několik příběhů, nejen čtveřice kamarádů z Třeskoprsk. Nechybí ani malá lekce angličtiny.
 • Čtyřlístek speciál - Komiks o kamarádech Fifince, Bobíkovi, Myšpulínovy a Piňďovi.
 • Kačer Donald - Čtrnáctideník s příběhy klasických postav od Walta Disneye - Kačera Donalda, strýčka Skrblíka, Myšáka Mickeyho a dalších. Pro všechny děti ve věku od šesti let. V každém čísle hádanky, vtipy, triky, soutěže.
 • Mateřídouška - Časopis plný čtení, her a zajímavostí pro děti od 7 let. V tomto časopise si každý přijde na své - hry, vtipy, křížovky, hlavolamy, komiksy, zajímavé články, nápady na vyrábění, tipy na zajímavé hry a knihy.
 • Méďa Pusík - Velmi oblíbený časopis pro děti předškolního a nižšího školního věku pro zábavu a poučení. Děti najdou zajisté zalíbení v Pusíkových příbězích, hrách, hlavolamech a soutěžích. Mohou zde objevit i veselé písničky, vystřihovánky, omalovánky a spoustu jiných zábavných her.
 • Sluníčko - Časopis pro malé „čtenáře“ od 4 do 8 let. Pohádky, komiksy, dokreslování, vyrábění, hádanky a spousta dalších nápadů pro děti.
 • Tom a Jerry - Komiks s oblíbenými postavičkami Kocoura Toma a Myšáka Jerryho.

Časopisy pro větší děti:

 • 21. století Junior - Vědecko-technický časopis pro zvídavé děti od 8 do 14 let. Vychází 1x měsíčně. Spousta stran plných informací ze zeměpisu, přírodopisu, historie, vědy a techniky. Samozřejmě nechybí ani prostor pro vtipy, kuriozity, hádanky a soutěže. Je v něm i místo pro tvoje nápady a připomínky. Je to prostě časopis, který tě chce nejen něco naučit, ale i pobavit.
 • ABC - Populární čtrnáctideník určený především aktivním dětem, nabízející zajímavé informace ze světa techniky, vědy, přírody, sportu i moderních technologií. Oblíbenou součástí titulu jsou rozmanité soutěže, kvízy, dárky, samolepky či tradiční vystřihovánky.
 • Bravo - Nejčtenější časopis pro teenagery v ČR! Hvězdy Bravu důvěřují a pouští ho do svého soukromí - proto má z velké části exkluzivní materiály, rozhovory i fotografie a vždy ty zaručeně nejžhavější informace ze světa celebrit!
 • Bravo Girl - Crazy čtení pro – náctileté dívky, které se chtějí smát, bavit a hlavně líbit!
 • Časostroj - Speciál plný největších záhad a tajemství historie. Dějiny jsou totiž plné napínavých příběhů, šokujících událostí a neuvěřitelných faktů.
 • Svět koní - Časopis pro všechny malé i velké milovníky zvířat. Naleznete zde řadu barevných fotografií, aktualit a zajímavostí ze světa koní.Komiksový svět
Milujete komiksy? V tom případě nás navštivte! V naší knihovně totiž máme ke komiksům pozitivní vztah. Nejsou to jen obyčejné knížky s obrázky a bublinami. Vytvořit kvalitní komiks rozhodně vyžaduje značný výtvarný a literární talent.

Kolekce nejznámějších komiksů a komiksových postav v Čechách:


Rychlé šípy je název fiktivního klubu pěti hochů (Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka + pes Bublina) z knih a komiksů spisovatele Jaroslava Foglara. Jméno Mirka Dušína se stalo synonymem bezchybného kladného hrdiny, jeho opakem jsou členové soupeřícího Bratrstva kočičí pracky: Dlouhé Bidlo, Štětináč a Bohouš.
Najdete u nás


Čtyřlístek je jeden z nejznámějších a nejdéle česky vycházejících komiksů. Vychází od roku 1969 a jeho ilustrátorem a prvním autorem je Jaroslav Němeček. Seriál má čtyři hlavní hrdiny (Myšpulín, Bobík, Fifinka, Pinďa), žijící ve společném domku ve fiktivní obci Třeskoprsky.
Najdete u nás


Barbánek je komiksová postavička kterou netřeba představovat. Roztomilého pejska a jeho kamaráda Honzu znají už celé generace dětských čtenářů. Komiksové příběhy autorské dvojice Jiřího Havla a Věry Faltové vycházely nejprve na pokračování v časopise Ohníček. Dnešní děti je čtou ve Sluníčku a mají je stejně rády jako kdysi.
Najdete u nás


Kocour Vavřinec je původní československý komiks, jehož hlavními hrdiny je čtveřice zvířátek: kocour Vavřinec, malá bílá fenečka Otylka, prasátko Mojmír, kozlík Spytihněv. Výtvarnou podobu komiksu vtiskla ilustrátorka Věra Faltová, hlavními autory příběhů jsou manželé Dagmar Lhotová & Zdeněk Karel Slabý.
Najdete u nás


Anča a Pepík je komiks o dvou myších a dětech, Anče a Pepíkovi, vycházel s velmi příznivým ohlasem deset let ve známém časopise Čtyřlístek (1990-2000), později vyšel i knižně. Píše a kreslí Lucie Lomová.
Najdete u nás


Kolekce nejznámějších komiksů a komiksových postav v zahraničí:


Garfield je americký komiks vytvářený Jimem Davisem. Vyšel poprvé dne 19. června 1978 a v hlavních rolích se v něm představuje líný kocour Garfield, poněkud nemyslící pes Odie a jejich společensky nešikovný majitel Jon Arbuckle. Komiks aktuálně přetiskuje přibližně 2570 novin a časopisů, což z něj dělá jeden z nejpopulárnějších komiksů současnosti.
Najdete u nás


Asterix je francouzská komiksová série, jejímiž původními autory jsou scenárista René Goscinny a kreslíř Albert Uderzo. Uderzovy první náčrtky zobrazovaly Asterixe v duchu tradiční představy Gala jako obrovitého a silného bojovníka, ale Goscinny měl o této postavě jinou představu. Viděl Asterixe jako malého mazaného bojovníka, který bude upřednostňovat chytrost před hrubou silou. Uderzo se ovšem domníval, že by hrdinu malé postavy měl doplnit silný, ale o to méně bystrý druh. Goscinny souhlasil, a tak se zrodil Obelix.
Najdete u nás


Kačer Donald je hrdina animovaných příběhů a komiksů vytvořený v roce 1934 režisérem Waltem Disneyem v Americe. Dostal do kolébky výbušnou povahu, která se nechá lehce vyprovokovat. Typickým oblečením je pro Donalda modré námořnické tričko, čepice a červený motýlek.Někdy se objevuje po boku Myšáka Mickeye, Goofyho a psa Pluta.
Najdete u nás


Tintin je hlavní postava komiksové řady "Tintinova dobrodružství" od belgického autora Hergého. Jako kladná postava vždy a bez výhrad bojuje proti zlu, brání slabé. Je vždy připraven zachránit druhým život a odpouštět. Projevuje velkou věrnost svým přátelům a nikdy se nenechá koupit. Nemá v povaze se rozčilovat či reagovat unáhleně.
Najdete u nás


Spider-Man se poprvé se objevil v roce 1962. Autory této fiktivní postavy a příběhu jsou tvůrci Stan Lee a Steve Ditko. Je to fyzicky zdatný super-hrdina a je unikátní tím, že většinu problémů řeší hlavou, ne svaly. Jedině on je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují.
Najdete u nás


Šmoulové jsou si velmi podobní, všichni jsou modří, malí, mužského pohlaví (až na Šmoulinku, Sašetku a Babču). Žijí si svým bezstarostným životem, který jim však věčně kazí zlý černokněžník Gargamel a jeho kocour Azrael. Tvůrcem komiksu je belgický kreslíř Peya.
Najdete u nás 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]

[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]
© 2013 Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173/II, 377 02 Jindřichův Hradec, tel.: 384 361 573 intranet | webmaster | mapa stránek | rss | wap | kontakty