Městská knihovna Jindřichův Hradec

Hlavní stránka > Kde končí svět? > Kde končí svět? úterý 22. srpna 2017  

[ Nabídka ]
Aktuality –dětské oddělení

 

 

 

Slavnostní zakončení projektu  Kde končí svět ? 2008
Jičín - město pohádky 12. září 2008

V pátek 12.9.2008 se v Jičíně konalo slavnostní pasování vítězů letošního projektu Kde končí svět? Vybrané děti a spisovatelka Martina Drijverová převzaly  z rukou zástupců Národní knihovny v Praze Z.Houškové a V.Richtera  Řád rytíře krásného slova. Mezi zúčastněnými byla i děvčata Veronika Linková a Adéla Hynková, která zastupovala spolužáky ze Základní školy praktické v J.Hradci, jejichž krásná leporela vyhrála 1.místo v krajském kole.

Kromě Pamětních listů rytíře Řádu krásného slova si Veronika s Adélou přivezly i zážitky z každoročního pohádkového festivalu Jičín - město pohádky, tentokrát s podtextem Když se čerti rojili. Děvčata si v jedné z mnoha dílen vyrobila čertovské růžky, shlédla Zatoulané pohádky, potkala se s Mankou a Rumcajsem a zúčastnila se Čertologického kongresu, kde zábavnými a zajímavými příspěvky děti pobavili zejména herec Jiří Lábus a spisovatelky Ivona Březinová a Martina Drijverová.

                             

              

                                                

 


SLAVNOSTNÍ ohodnocení dětí

V pondělí 9.června v dětském oddělení proběhlo slavnostní ohodnocení všech dětí a učitelek Terezy Hojné a Martiny Richterové ze 3. a 4. třídy Základní školy praktické, které se podílely na výrobě dvou velkých leporel - vítězných prací krajského kola projektu "Kde končí svět".

Starosta města J.Hradec pan Ing. Karel Matoušek za přítomnosti redaktorů z jindřichohradecké televize, Českého rozhlasu a Jindřichohradeckého deníku poděkoval přítomným za vynikající reprezentaci Městské knihovny a předal dětem Pochvalné listy s drobnými dárky. Po této slavnostní chvíli na děti čekalo malé pohoštění.

         

             

                                             

 


 Projekt: Kde končí svět? 2008 - Cesta tam a zase zpátky

Projekt Klubu dětských knihoven SKIP Kde končí svět? vstupuje právě do šestého ročníku. (Poprvé jsme se společně s dětmi ptali, kde jsou hranice našich světů, podruhé: jak se v tom světě cítíme - zda se cítíme v bezpečí, a potřetí: jak se v tom našem světě dorozumíváme. Počtvrté byla otázka na první pohled skrytá, namísto otazníku vykřičník: Díky za pohádku! Hodný pan Andersen nás pozval na oslavu dvoustých narozenin a pomohl nám uvěřit, že podobně, jako většina pohádek, náš svět jednou skončí dobře. Pátý ročník, o velkém a malém v životě a ve světě, jsme pak nazvali Slon a mravenec.)  Kam se vydáme tentokrát? Čeká nás - Cesta tam a zase zpátky.

"Cesta tam a zase zpátky"  v dětských odděleních  naší knihovny

Ve čtvrtek 29.května 2008 se v SVK v Českých Budějovicích uskutečnilo setkání jihočeského Klubu dětských knihoven, kde došlo k vyhodnocení soutěžních projektů zúčastněných regionálních dětských oddělení.

Naše knihovna byla zastoupena knihovnicí Marií Malou (dětské odd. v centrální budově), která s sebou přivezla dvě velká leporela - práci dětí ze 3. a 4. třídy Základní školy praktické v J.Hradci (p.učitelky Tereza Hojná a Martina Richterová) a dále knihovnicí Olgou Šenoldovou, která přivezla sborník obrázků, veršů a textů od dětí, navštěvujících dětské odd. v pobočce na sídl. Vajgar.

Vítězná práce:

 

 


   

Obsah:

Část první:    Cesta po vlasti                 1
Část druhá:   Cesta přírodou                 4
Část třetí:    Cesta za knihou a technikou 
    7
Část čtvrtá:   Cesta za láskou              
    8
Část pátá:    Cesta zpátky                  15

Radujte  se s námi - 2 leporela  vyhrála !

 Práce dětí ze Základní školy praktické získala 1.místo za jihočeský region. 12.9.2008 bude v Jičíně zástupce vítězných dětí pasován na RYTÍŘE KRÁSNÉHO SLOVA.

 

 

 

 

 


[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]

[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]
© 2013 Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173/II, 377 02 Jindřichův Hradec, tel.: 384 361 573 intranet | webmaster | mapa stránek | rss | wap | kontakty