Žádné oddělení není právě otevřené
Nabídka besed pro školy
Pro děti mateřských a základních škol máme připravenu řadu tematických besed. Uskutečňují se na dětských odděleních naší knihovny v dopoledních hodinách. 

Pro studenty středních škol nabízíme exkurze a knihovnicko informační lekce.

Termíny konání besed a knihovnicko-informačních lekcí je třeba si předem osobně či telefonicky zamluvit.

Případné dotazy a objednání termínů v dopoledních hodinách

Centrální pracoviště (mateřské a základní školy): tel : 384 361 573, e-mail: lpriclova@knihjh.cz  

Centrální pracoviště (střední školy): tel : 384 361 573, e-mail: mpetrovicova@knihjh.cz 

Pobočka Vajgar: tel : 384 324 506, e-mail: dwolfova@knihjh.cz


Městská knihovna (centrální pracoviště, U Knihovny 1173)


Mateřské školky


Seznámení s knihovnou: děti se dozví jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím, co je to leporelo, jak se mají ke knihám chovat a nakonec si společně zahrajeme malou pohádku

Hrajeme si s barvamiděti si společně s pohádkou Jak pan Zelený ztratil zelenou barvu osvěží znalost barev a pobaví se

Roční období: děti si společně zábavnou formou zahrají na jednotlivá roční období, jaro, léto, podzim, zima – pokaždé je venku prima

Základní školy

1. stupeň ZŠ


Seznámení s knihovnou — Pojďme společně prozkoumat knihovnu a zjistit, jaká tajemství se v ní ukrývají. Co můžeme a naopak nemůžeme dělat s knihou

Hraní s písmenky

Máme rádi obrázky — seznámení s dětskými ilustrátory

Šprýmy s rýmy

Popletená pohádka

Vánoce 

KDY: středa až pátek v dopoledních hodinách

DÉLKA: 45-60 minut

Lekce a exkurze objednávejte:

  • na tel. čísle 384 361 573 (budete přepojeni na dětské oddělení)


 2. stupeň ZŠ


Jak se neztratit v knihovně   Co všechno se děje s knihou, než se dostane ke čtenáři? Seznámení s knihovnou a vyhledávání knížek na regálech i v on-line katalogu. (5. -9. třída)

Kdo hledá najde...KNIHU! Velké detektivní pátrání v knihovně. (5. - 6. třída)

Magický svět Harryho Pottera Zajímavá beseda o knihách spisovatelky J.K. Rowlingové plná kouzel a magie. (5. - 7. třída)

Marťani...a nebo ne? Opravdu je ten, kdo má nějaké postižení jiný nebo si to jenom myslíme? Zkusme se zbavit předsudků. (7. - 9. třída)

KDY: středa až v pátek v dopoledních hodinách

DÉLKA: 45-60 minut

Lekce a exkurze objednávejte:

  • na tel. čísle 384 361 573 (budete přepojeni na dětské oddělení)


Střední školy

Svět knih a knihoven - lekce studenty provede historií knižní kultury a knihoven, seznámí je se současnou rolí knihoven a možnostmi jejich využití pro studium i volný čas, poskytne orientační informace o Městské knihovně v Jindřichově Hradci a představí její prostory, fondy, služby a unikátní publikace (1. Ročníky).


Jak se vyznat ve světě informací a neztratit se v něm - Lekce pomůže studentům zorientovat se v informačních zdrojích (internet, knihovní katalogy a databáze) a naučí je správně zdroje používat a citovat ve studentských a absolventských pracích. Maturantům připomene, kde všude se dostanou k povinné četbě.


Svět mediálních (dez)informací – Lekce přiblíží základní termíny ze světa médií, zaměří se na falešné a poplašné zprávy z hlediska psychologie, sociologie a historie a nabídne základní rady, jak falešné zprávy identifikovat. Představí webové stránky a projekty, které s jejich odhalováním pomáhají.


Kdyúterý až pátek v dopoledních hodinác

Lekce a exkurze objednávejte:

  • na tel. čísle 384 361 573 (budete přepojeni na studovnu)


Pobočka městské knihovny Vajgar:

Mateřské školky

Pohádkové čtení pro děti  Nejmenší čtenáři se hravou formou seznámí s knihovnou. Beseda je rozdělena do dvou lekcí po 45    minutách.

Základní školy (1.-5. ročník)

Seznámení s knihovnou  Beseda je určena začínajícím čtenářům. Nejmladší žáci se seznámí se základními pravidly: Jak se v knihovně chovat, jak si správně vypůjčit knížku a jaké jsou povinnosti čtenáře. Společně si budeme povídat o knihách a přečteme si pohádku. Vždy pro vás bude připravena výstavka vhodných knih pro ,,první“ nebo ,,druhé čtení.“ Beseda je rozdělena do dvou lekcí po 45 minutách. Lze uzpůsobit pro věkovou kategorii 1.-3. třídy. 

Čtenářská dílna a budování vztahu ke knize  Během skupinové práce na úkolech se naučíme vyhledat knihu v online katalogu dle autora, názvu nebo tématu a následně pracovat s jejím textem. Zjistíme, jak v knihovně najít   nejnovější nebo nejčtenější tituly a navzájem se podělíme o čtenářské zážitky. Beseda je rozdělena do dvou lekcí po 45 minutách. Lze uzpůsobit pro věkovou kategorii 3.-5. třídy. 

    Lekce a exkurze objednávejte:

    • na tel. čísle 384 324 506

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací